Dziennik “Bild”: agentura W. Putina celuje także w Niemcy

0
365
Bild
Fot. Netzwelt.de
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemieckie media zauważają, że po wkroczeniu rosyjskich sił na Ukrainę działania kremlowskich służb wywiadowczych za Odrą stały się bardziej intensywne. “Szczytowa realizacja podstępnej taktyki Władimira Putina dopiero przed nami” – ostrzega “Bild”. 

Dziennik pisze, że prezydent Rosji “zdjął swoim agentom kagańce”, by przeprowadzali w Niemczech dywersję. “Agenci Putina zbierają informacje o politykach i biznesmenach, uchodzących za propagatorów ‘antywojennej’ propagandy” – czytamy.

“Bild” utrzymuje, że kiedy Władimir Putin jest zajęty udowadnianiem z góry ustalonej tezy, że “denazyfikuje” Ukrainę, w Niemczech działa od kilkuset do nawet dwóch tysięcy osób, trzymanych przez niego na “agenturalnej smyczy”. 

Lider chadeckiej opozycji Friedrich Merz zaapelował do niemieckiego kontrwywiadu o zwiększenie wysiłków w monitorowaniu rosyjskich szpiegów. Szef Niemieckiego Związku Zawodowego Policji Rainer Wendt zaś ostrzega, że na celowniku kremlowskich służb mogą się znaleźć też bazy wojskowe NATO.

W tym kontekście “Bild” przypomina także o grupie Nocne Wilki, cieszącej się w Niemczech sporą popularnością. Motocykliści organizują pro putinowskie parady, pomagają jednak też w agenturalnej inwigilacji państw zachodnich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!