Premier Izraela leci do Berlina na spotkanie z kanclerzem Niemiec

2
866
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Izraela Naftali Bennett jest w drodze z Moskwy do Berlina. Ma się tam spotkać z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.
W Moskwie premier Izraela rozmawiał na Kremlu z Władimirem Putinem. Było to drugie spotkanie prezydenta Rosji z zagranicznym przywódcą od czasu, gdy rosyjskie siły najechały na Ukrainę 24 lutego. Szczegółów rozmowy nie podano. Kancelaria izraelskiego premiera poinformowała natomiast, że po spotkaniu z Putinem, Naftali Bennett rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Jak pisze agencja Reutera, Naftali Bennett dotąd nie dołączył do innych zagranicznych przywódców i nie potępił rosyjskiej ofensywy, podkreślając silne związki Izraela zarówno z Moskwą, jak i Kijowem. Ukraina wcześniej zwróciła się do Bennetta o mediację.
W oświadczeniu kancelarii premiera Bennetta czytamy, że rozmowa na Kremlu trwała trzy godziny. Podkreślono, że Naftali Bennett jest religijnym Żydem, który nie prowadzi oficjalnej działalności w sobotę, czyli w żydowski szabat – z wyjątkiem nadzwyczajnych okoliczności.

Spotkanie z premierem Izraela była drugim spotkaniem Władimira Putina z zagranicznym przywódcą od 24 lutego, ale pierwszym poświęconym wojnie na Ukrainie. W dniu rozpoczęcia inwazji Putin przyjął na Kremlu premiera Pakistanu Imrana Khana. Wizyta była jednak od dawna planowana.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!