Francja: demonstracje w 150 miastach przeciwko paszportom szczepionkowym

0
543
Fot. TWITTER•FLORIAN PHILIPPOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W ponad 150 miastach we Francji odbyły się demonstracje przeciwników wprowadzenia paszportów covidowych. Od tygodnia we francuskim parlamencie trwa debata nad ustawą ograniczającą dostęp do przestrzeni publicznej niezaszczepionym, którzy mają więcej niż 12 lat. Nowe prawo ma wejść w życie w połowie stycznia.

Demonstracje przeciwników wprowadzenia paszportów szczepionkowych odbyły się w niemal wszystkich dużych miastach we Francji. Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało między innymi w Marsylii, Lyonie i Montpellier. Manifestujący przeszli też ulicami Paryża i zgromadzili się w na placu Vauban, w pobliżu siedziby ministerstwa zdrowia.

Demonstracje zorganizowała eurosceptyczna partia “Patrioci”. Uczestniczyli w nich także przedstawiciele ruchu “żółtych kamizelek”, związki zawodowe, oraz politycy z wielu prawicowych i lewicowych partii.

Protestujący domagali się wycofania ustawy. Skandowali też hasła przeciwko prezydentowi Emmanuelowi Macrononowi, który przed kilkoma dniami stwierdził, że osoby niezaszczepione uważa za “nieodpowiedzialne” i “nie są one dla niego obywatelami”.
W ostatnich tygodniach ponad milion dwieście tysięcy Francuzów podpisało petycję sprzeciwiającą się ustawie o paszportach szczepionkowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!