Wielka Brytania: wojsko może zacząć dostarczać paliwo na stacje benzynowe

0
255
Fot. Yahoo! Finance/Bloomberg
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rozważa użycie wojska do dostarczania paliwa na stacje benzynowe. W ostatnich dniach w wielu rejonach kraju zabrakło lub zaczyna brakować paliwa. To skutek zbyt małej liczby kierowców cystern oraz masowego wykupywania paliwa przez Brytyjczyków.

O możliwości użycia wojska dyskutował wczoraj brytyjski rząd, który już wcześniej przygotowywał podobną operację na wypadek kryzysu paliwowego po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Władz są gotowe użyć 80 awaryjnych cystern wojskowych, by dostarczyć paliwo w rejony najbardziej zagrożone jego brakiem.

Jednocześnie władze w Londynie zawiesiły ustawę o konkurencji, by umożliwić dystrybutorom paliwa wymianę informacji oraz optymalizację łańcuchów dostaw. Pozwoli to na wykorzystanie wszystkich zasobów oraz cystern do uzupełnienia zapasów na stacjach benzynowych.

BP, największy dystrybutor paliwa w Wielkiej Brytanii, ogłosił, że jedna trzecia należących do niego stacji zgłasza brak najpopularniejszych typów paliwa. Z kolei organizacja reprezentująca niezależnych dystrybutorów poinformowała, że na większości stacji paliw zaczyna brakować zarówno benzyny, jak i oleju napędowego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!