Niemcy: w Berlinie ruszył Festiwal Świateł 2021

0
684
Festival of Lights
Fot. Facebook: Festival of Lights
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Berlinie rozpoczął się Festiwal Świateł, jedna z najbardziej widowiskowych imprez plenerowych w roku. Przez tydzień wszystkie reprezentacyjne budynki oraz zabytki w stolicy Niemiec będą oświetlone kolorowymi obrazkami i dziełami sztuki. 

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem “Creating Tomorrow” – “kreując jutro”. Zauważalna jest tendencja odchodzenia od nieruchomych świateł na rzecz krzykliwych, skaczących po budynkach obrazków. Kolorowe iluminacje pojawiły się między innymi na fasadach Bramy Brandenburskiej, Katedry Berlińskiej i wieżowców na Placu Poczdamskim. Największa uwaga turystów skupia się tym razem na odrestaurowanej Wyspie Muzeów i odbudowanym za 700 milionów euro Zamku Miejskim. 

Organizatorzy rozstawili instalacje świetlne przy kilkudziesięciu budynkach. Bezpłatny spektakl potrwa jeszcze przez tydzień, a obiekty będą podświetlane codziennie od godziny 20:00 do północy.

Po raz pierwszy Festival of Lights odbył się w 2004 roku i szybko podbił serca artystów oraz sponsorów. Odtąd jest nieodłącznym elementem turystycznego kalendarza Berlina. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!