17. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny “Chopin i jego Europa”

0
549
Chopin i jego Europa
Fot. festiwal.nifc.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

34 koncerty, muzyka symfoniczna i kameralna, opera i recitale – to program rozpoczynającego się jutro (14.08) 17. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego “Chopin i jego Europa”. W tym roku jego hasło brzmi “Tak daleko, tak blisko…”. “Należy go rozumieć zarówno poprzez kontekst stylistyczny, jak i gatunkowy” – wyjaśniał dyrektor festiwalu Stanisław Leszczyński.

Festiwal “Chopin i jego Europa” potrwa do 31 sierpnia. Będzie w całości transmitowany i retransmitowany na antenie Dwójki, patrona medialnego wydarzenia. Najbliższa transmisja już jutro (14 sierpnia), kiedy to na inaugurację w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystawiona zostanie opera buffa Stanisława Moniuszki “Verbum nobile”. Wśród wykonawców znajdą się znakomici soliści – Olga Pasiecznik, Stanisław Kuflyuk, Mariusz Godlewski, Adam Palka i Jan Martinik oraz Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Fabio Biondiego.

Obok twórczości Chopina festiwal zaakcentuje “dalsze” związki jego twórczości z polskim Barokiem, jak również rezonans jego muzyki w twórczości kompozytorów XX wieku. Usłyszymy arcydzieła Pękiela, Lipińskiego, Wańskiego, Gołąbka, Gesualda, Bacha, Zelenki, Beethovena, Berlioza, Rossiniego, Schuberta, Schumanna, Brahmsa, Rachmaninowa, Liszta, ale również Szymanowskiego, Strawińskiego – w 50-lecie jego śmierci – oraz Weinberga i Koczalskiego.

Zapraszamy na stronę festiwalu: festiwal.nifc.pl

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!