UK – Plymouth: zabójca pięciu osób zidentyfikowany

0
833
Pyl
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjska policja zidentyfikowała mordercę z Plymouth, który wczoraj zabił pięć osób, w tym dziecko. To 22-letni Jake Davison – poinformował Shaun Sawyer z lokalnej policji.

Do strzelaniny doszło wczoraj około godziny 18. Policjanci ustalili, że morderca na początku zabił kobietę w domu przy ulicy Biddick Drive. Prawdopodobnie znał swoją ofiarę.

Następnie wyszedł z budynku i zastrzelił cztery przypadkowe osoby – dwie na ulicy przed domem i kolejne dwie w pobliskim parku. Kolejne dwie osoby ciężko ranił. Na końcu popełnił samobójstwo.
Całe zdarzenie – wedle ustaleń śledczych – trwało zaledwie kilka minut. Mężczyzna użył strzelby typu pump action.

Nie jest znany motyw, jakim kierował się sprawca, nie wiadomo także, czy był zdrowy psychicznie. Policja na tym etapie wyklucza jednak terroryzm.

Śledczy zbadają internetową aktywność Jake’a Davisona. Wcześniej bowiem mężczyzna opublikował w internecie manifest. W nagraniu mówił, że czuje się “pokonany przez życie”. Porównywał się do Terminatora.

W jeszcze wcześniejszym filmie powoływał się na nieformalny ruch inceli – ludzi pozostających w “mimowolnym celibacie”, czujących niechęć do odrzucających ich kobiet.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!