Przyszłotygodniowy szczyt UE w formie wideokonferencji

0
472
UE
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przyszłotygodniowy unijny szczyt odbędzie się w formie wideokonferencji. Poinformował o tym rzecznik przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela. 

Początkowo planowano, że dwudniowy szczyt, który ma się rozpocząć w czwartek, będzie z osobistym udziałem przywódców 27 krajów w Brukseli. Szef Rady jednak zdecydował inaczej. Jego rzecznik Barend Leyts wyjaśnił, że powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w krajach członkowskich. Dodał, że szef Rady przeprowadzi konsultacje w tej sprawie z unijnymi przywódcami. 

Wśród zaplanowanych tematów szczytu były między innymi pandemia, strategia szczepień, relacje z Rosją i Turcją. Nie wiadomo czy teraz program szczytu pozostanie taki sam, czy też wprowadzone zostaną modyfikacje. Planowano bowiem, że dyskusja na szczycie o relacjach Unii z Rosją odbędzie się w tak zwanym formacie zastrzeżonym, czyli tylko z udziałem przywódców, bez współpracowników. Szczyt na odległość, poprzez łącza wideo, uniemożliwia otwartą dyskusję. 

Ze wszystkich planowanych tematów, tylko ten o relacjach unijno-rosyjskich uzasadniał fizyczną obecność przywódców na szczycie w Brukseli. Pozostałe tematy były poruszane podczas wideoszczytów organizowanych w czasie pandemii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!