Mińsk: opozycja zapowiada nowa akcję protestu – tak zwany “marsz partyzancki”

Wiadomości Białoruś

0
135
Białoruś
Fot. Twitter: Hanna Liubakova

Białoruska opozycja zapowiada zorganizowanie dziś kolejnej dużej demonstracji. Tym razem akcja ma się nazywać “marsz partyzancki”.

Demonstranci zamierzają zebrać się w centrum stolicy Białorusi, Mińska. Następnie chcą przejść wzdłuż prospektu Partyzanckiego. To jedna z głównych ulic miasta, przy której jest wiele zakładów pracy. Demonstranci mają wyrazić poparcie dla robotników.

Niezależny publicysta Uładzimir Hłod w rozmowie z Polskim Radiem zwrócił uwagę, że niedziela będzie 71. dniem protestów białoruskiej opozycji, która domaga się odejścia od władzy prezydenta Aleksandra Łukaszenki. “Protesty trwają już trzeci miesiąc z rzędu. I to, że w totalitarnym białoruskim systemie są ludzie, którzy w sposób otwarty demonstrują swoją pozycję obywatelską, mówi o tym, że ten system zaczyna trzeszczeć w szwach coraz mocniej i mocniej” – powiedział Uładzimir Hłod.

Wczoraj w Mińsku odbył się tradycyjny marsz kobiet. Podczas próby zorganizowania demonstracji przez studentów interweniował milicyjny OMON. Według obrońców praw człowieka, zatrzymano około 40 osób, w tym czworo dziennikarzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!