Francja: zamachowiec, który zabił nauczyciela, miał status uchodźcy

Wiadomości Francja

0
748
Francja zamachowiec Paryż
Fot. Twitter: France24

Zamachowiec, który wczoraj w brutalny sposób zamordował nauczyciela w okolicach Paryża, miał status uchodźcy.

Poinformował o tym na konferencji prasowej prokurator antyterrorystyczny. Potwierdził, że sprawca ataku to 18-letni Rosjanin pochodzenia czeczeńskiego. 

Prokurator Jean-François Ricard poinformował, że mężczyzna nie był znany francuskim służbom bezpieczeństwa. Abdoulakh A. urodził się w 2002 roku w Moskwie. Był z pochodzenia Czeczenem. 4 marca 2020 roku otrzymał we Francji status uchodźcy. 

Prokuratura potwierdziła również informacje dotyczące ofiary ataku – 47 letniego nauczyciela w gimnazjum. Od kilku dni był nękany przez rodziców uczniów, którym pokazał na lekcji karykatury proroka Mahometa, publikowane przez satyryczny tygodnik “Charlie Hebdo”. W Internecie pojawiły się wówczas apele o odwołanie nauczyciela. Dyrekcja szkoły potwierdziła, że regularnie otrzymywał on groźby. 

9 osób jest wciąż przesłuchiwanych przez policję.

Są to między innymi najbliżsi członkowie rodziny zamachowca oraz dwaj rodzice, którzy apelowali o odwołanie nauczyciela. Prokurator poinformował, że przyrodnia siostra jednego z nich dołączyła w 2014 roku do organizacji Państwo Islamskie, działającej w Syrii.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!