W USA szczepienia przypominające dla dzieci od 12 roku życia

0
212
CDC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób formalnie zatwierdziło możliwość przyjęcia przypominającej dawki szczepionki Pfizer przez dzieci od 12 roku życia. Decyzja została wydana po znacznym wzroście liczby infekcji w USA spowodowanego wariantem omikron.

W poniedziałek zgodę na przyjmowanie trzeciej dawki szczepionki Pfizer przez dzieci w wieku od 12 do 15 lat wydała Federalna Agencja Leków. By wejść w życie decyzja agencji musiała zostać zatwierdzona przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Zgoda została wydana wczoraj, gdy panel ekspertów stosunkiem głosów 13 do 1 uznał, że podanie trzeciej dawki szczepionki dzieciom powyżej 12 roku życia jest pożądane i nie wywołuje poważnych skutków ubocznych. Dodatkowo Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zatwierdziło trzecią dawkę szczepionki Pfizer dla dzieci w wieku od 5 do 11 z osłabionym systemem odporności organizmu. Łącznie do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki będzie uprawnionych dodatkowo 5 milionów dzieci.

Stany Zjednoczone bardzo wysoką liczbę infekcji koronawirusem – przede wszystkim bardzo zaraźliwym omikronem. Średnia z ostatniego tygodnia wynosi 550 tysięcy dziennie. Według rządowych danych osoby niezaszczepione są od 7 do 11 razy bardziej narażone na zachorowania i hospitalizację z powodu Covid-19.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!