USA – CDC: kwarantanna skrócona do 5 dni

0
669
CDC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańskie federalne Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zaleca skrócenie z 10 do 5 dni czas izolacji dla osób zakażonych koronawirusem z bezobjawowym przebiegiem. Po zwolnieniu z izolacji, przez kolejnych 5 dni, takie osoby w otoczeniu innych powinny nosić maseczkę.

Agencja zmieniła także zalecany okres kwarantanny dla osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi. Niezaszczepieni lub osoby, które przyjęły szczepienie preparatem mRNA ponad pół roku temu, lub Johnson&Johnson więcej niż dwa miesiące wcześniej będą mogły przebywać w kwarantannie przez 5 dni, by przez kolejne 5 dni bezwzględnie nosić maseczkę. Jeśli kwarantanna jest niemożliwa, konieczne jest noszenie maseczek przez 10 dni.

Osoby po dawce przypominającej po kontakcie z osobą zakażoną nie będą musiały przebywać w kwarantannie. Wymogiem będzie jednak noszenie maseczek przez 10 dni.

W przypadku wszystkich osób narażonych zaleca się test na Covid-19 pięć dni po kontakcie z osobą zakażoną. W przypadku pojawienia się objawów, takie osoby powinny poddać się kwarantannie, a test powinien potwierdzić ewentualne zakażenie.
CDC argumentuje zmianę na podstawie danych, z których wynika, że większość transmisji koronawirusa występuje na wczesnym etapie choroby, zwykle w ciągu 1-2 dni przed wystąpieniem objawów i 2-3 dni po. Zalecenia podyktowane są także potrzebą zachowania ciągłości w życiu społecznym i gospodarczym kraju, w którym szybko rozwija się nowy wariant koronawirusa – omikron.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!