USA: prezydent Joe Biden rozpoczyna kampanię zachęcająca do szczepień i przyjęcia dodatkowej dawki

0
585
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden rozpoczyna pilną kampanię zachęcającą do szczepień i przyjęcia dawki przypominającej po tym jak w środę odnotowano w Stanach Zjednoczonych pierwszy przypadek nowego wariantu koronawirusa. Omikronem zakażonazostała osoba z Kalifornii, która niedawno wróciła z RPA.

Administracja prezydenta Bidena naciska, aby kwalifikujący się Amerykanie jak najszybciej przyjęli dawki tzw. przypominające, a osoby które jeszcze się nie zaszczepiły zrobiły to jak najszybciej.  

Plan prezydenta obejmuje wymóg, aby prywatni ubezpieczyciele pokryli koszty domowych testów na COVID-19  oraz zaostrzenie wymagań dotyczących testów dla osób wyjeżdżających do USA, niezależnie od ich statusu szczepień. Ponieważ niektóre kraje zamykają swoje granice lub ponownie wprowadzają ograniczenia dla przyjezdnych prezydent Biden nie zamierza zakładać dodatkowych zaostrzeń przepisów poza zaleceniem, aby Amerykanie nosili maski w pomieszczeniach w miejscach publicznych.

Eksperci Białego Domu ds. zdrowia postrzegają zastrzyki przypominające tzw. ‘’boostery’’ jako najskuteczniejsze narzędzie do walki z COVID-19 tej zimy. Eksperci twierdzą, że trzecia dawka szczepionki zapewnia ulepszoną i trwalszą ochronę przed COVID-19, w tym przed nowymi wariantami.

Około 100 milionów Amerykanów kwalifikuje się obecnie do przyjęcia dawki przypominającej.  Nowy wariant, omikron,  został po raz pierwszy zgłoszony do Światowej Organizacji Zdrowia przez RPA tydzień temu i szybko pojawił się na wszystkich kontynentach, pogłębiając obawy przed kolejną śmiertelną falą zakażeń.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!