Chiny: powstaną centra kwarantanny dla podróżnych

0
kwaarantanna chiny

W chińskich miastach mają powstać specjalne centra kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. Pierwszy taki ośrodek na 5000 łóżek wybudowano w Kantonie. Chińskie władze prowadzą politykę „zera tolerancji” wobec Covid-19, a to oznacza, że wszystkie osoby przybywające do Chin muszą przejść 21-dniową kwarantannę. 

Chińskim władzom lokalnym polecono stworzenie specjalnych centrów kwarantanny, które zastąpią wykorzystywane dotychczas w tym celu hotele. Decyzja ta oznacza, że Chiny nie zamierzają w najbliższym czasie rezygnować z obowiązkowej kwarantanny podróżnych przybywających do tego kraju. Zgodnie z wytycznymi, na każde 10 tysięcy mieszkańców przypadać ma 20 pokoi do kwarantanny. 

W nowo wybudowanym ośrodku kwarantanny w Kantonie posiłkami i dezynfekcją pokoi zająć się mają roboty i drony. Ośrodek ma własny system wentylacji i klimatyzacji, który zapobiega przypadkowemu zakażeniu się osób w przyległych pomieszczeniach. Około 80 % międzynarodowych podróżnych trafia do Chin poprzez porty w Shenzhen i Kantonie. Zgodnie z nowymi wytycznymi tylko sam Kanton będzie musiał przygotować ośrodki na dodatkowe 32 tysiące łóżek. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!