USA: Pfizer chce trzeciej dawki szczepionki

0
541
Pfizer szczep
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Konsorcjum firm Pfizer i BioNTech zapowiedziało złożenie wniosku do amerykańskich służb medycznych o autoryzację trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19. Dodatkowa dawka miałaby wzmocnić odporność na koronawirusa i dodatkowo zabezpieczyć przed wariantem Delta. 

Pfizer i BioNTech poinformowały, że testy skuteczności trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 są bardzo obiecujące. Według konsorcjum, podanie jej 6 miesięcy po drugiej dawce zwiększa poziom przeciwciał pięcio-, dziesięciokrotnie. W najbliższych tygodniach Pfizer i BioNTech mają przekazać dane z testów do Federalnej Agencji Leków oraz Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Konsorcjum zapowiedziało złożenie wniosku o autoryzację trzeciej dawki szczepionki w trybie przyspieszonym. 

Rządowi eksperci nie są jednak przekonani, czy trzecia dawka szczepionki będzie konieczna. “Amerykanie, którzy zostali w pełni zaszczepieni nie potrzebują w tej chwili dodatkowej dawki” – głosi wspólny komunikat Federalnej Agencji Leków oraz Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Podkreślono w nim, że pełne zaszczepienie przeciwko Covid-19 stanowi skuteczne zabezpieczenie przed poważnym zachorowaniem oraz śmiercią i że ochrona ta obejmuje także wariant Delta. Obie agencje zapowiedziały, że propozycję zastosowania trzeciej dawki poddadzą bardzo rygorystycznej ocenie naukowej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!