Niemcy: od soboty większe swobody dla osób zaszczepionych

0
124
Niemcy koronawirus
Fot. thelocal.de/A sign says 'stay healthy' at the Theater am Aegi in Hanover. Photo: DPA

Ministrowie rządu federalnego doszli do porozumienia w sprawie złagodzenia restrykcji dla osób w pełni zaszczepionych na koronawirusa – poinformowała minister sprawiedliwości Christine Lambrecht. Dotychczas brakowało w tej sprawie jasnych regulacji.

Szefowa resortu zaznaczyła, że w interesie rządu leży jak najszybsze przeprowadzenie procesu legislacyjnego. Projekt rozporządzenia, przewidującego większe swobody dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych, musi jeszcze przejść kolejne etapy ratyfikacji. “Cieszymy się, że być może już od soboty wielu obywateli będzie się mogło swobodnie spotykać z rodziną lub swoimi znajomymi” – oświadczyła Christine Lambrecht, dodając, że w obliczu spadku zakażeń dalsze ograniczanie praw podstawowych jest coraz trudniejsze do uzasadnienia. Zgodnie z nową regulacją osoby, którym podano drugą dawkę szczepionki, nie będą już musiały przedstawiać ujemnego testu na koronawirusa.

Jutrzejsze głosowanie w Bundestagu zostanie poprzedzone debatą, przy czym koalicja CDU-SPD może liczyć na wsparcie części opozycji. W piątek rozporządzenie ma zaś trafić do drugiej izby parlamentu. W niektórych krajach związkowych restrykcje dla osób w pełni zaszczepionych zostały już złagodzone. Dotąd brakowało jednak w tej sprawie jednolitych przepisów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!