USA: 100 milionów Amerykanów w pełni zaszczepionych

0
852
koronawirus COVID-19 w USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prawie 100 milionów Amerykanów jest już pełni zaszczepionych – poinformowało amerykańskie federalne Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. W Stanach Zjednoczonych spada liczba infekcji oraz śmiertelnych ofiar pandemii. Kolejne stany łagodzą restrykcje związane z koronawirusem.

Według danych rządu federalnego do wczoraj ponad 99 milionów 600 tysięcy Amerykanów otrzymało dwie dawki szczepionek Pfizer lub Moderna lub jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. Dziś został już przekroczony próg 100 milionów. Oznacza to, że niemal czterech na dziesięciu dorosłych mieszkańców USA jest w pełni zaszczepionych. Kolejne 15% jest po pierwszej dawce. Szczepionki na Covid są powszechnie dostępne. Rząd Stanów Zjednoczonych, osoby publiczne i wiele organizacji zachęca Amerykanów do szczepień, szczególnie młodych ludzi oraz szczepionkowych sceptyków. 

W wielu amerykańskich stanach znacznie zredukowano ograniczenia pandemiczne a kolejne się otwierają. Dziś wznowił działalność park rozrywki Disneyland w Kalifornii, choć na razie tylko na 25% maksymalnego limitu gości. Władze Nowego Jorku poinformowały, że od 1 czerwca miasto powróci do normalnego funkcjonowania. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!