USA – badania: AstraZeneca skuteczna i bezpieczna

0
720
szczepionka astrazeneca
Fot. WKYC.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Bezpieczna i efektywna – taka jest szczepionka oksfordzka według kolejnych badań, tym razem przeprowadzonych w USA, Chile i Peru.

W badaniach wzięło udział 32 000 osób. Efektywność w zapobieganiu objawom wyniosła 79 procent, co więcej produkt ma w stu procentach chronić nas przed koniecznością przewiezienia do szpitala. Badania wykazały brak zwiększonego ryzyka zakrzepów krwi. Co więcej, jedna piąta badanych miała więcej niż 65 lat. Szczepionka chroniła ich tak samo dobrze jak pozostałych. Wcześniej część krajów w Europie wyrażała wątpliwości, politycy i niektórzy eksperci wskazywali, że za mało jest danych dotyczących seniorów.

Przeprowadzone na tak dużą skalę okaże się prawdopodobnie kluczowe dla amerykańskiego regulatora, FDA Ten od początku stawiał warunek: zielone światło dla szczepionki oksfordzkiej musi być poprzedzone badaniami w USA. Profesor Sarah Gilbert z Uniwersytetu Oksfordzkiego powiedziała jednak BBC, że nadal trzeba się uzbroić w cierpliwość. “AstraZeneca przygotuje wyniki do wglądu Agencji Żywności i Leków. Ona wymaga konkretnego formatu prezentacji danych- samo stworzenie tego formatu zajmie parę tygodni” – wyjaśniła Gilbert.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!