USA przyspieszają szczepienia na Covid

0
szczepionka koronawirus COVID Chicago
Fot. NBC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300


Ponad 26 milionów Amerykanów czyli 8 procent populacji otrzymało co najmniej jedną szczepionkę na koronawirusa. Rząd USA zapowiada przyspieszenie tempa szczepień poprzez włączenie do nich sieci aptek. Od kilku tygodni liczba zachorowań i zgonów z powodu Covid-19 stale maleje.

Biały Dom zapowiedział, że w przyszłym tygodniu do 6500 aptek na terenie całego kraju trafi milion dawek szczepionki na koronawirusa. W kolejnych tygodniach liczba aptek włączonych do programu szczepień będzie zwiększana aż do objęcia nimi wszystkich 40 tysięcy aptek na obszarze USA. Ma to umożliwić łatwiejszy dostęp do szczepionek mieszkańcom prowincji. Decyzje o kolejności szczepień mają podejmować władze lokalne. Apteki w USA są przygotowane do szczepień ponieważ standardowo prowadzą szczepienia przeciwko grypie.

Celem administracji Joe Bidena jest przeprowadzenie co najmniej 100 milionów szczepień w pierwszych stu dniach jego prezydentury. Łącznie Stany Zjednoczone zakupiły od koncernów Pfizer i Moderna 300 milionów podwójnych dawek szczepionki co wystarczy dla 90 procent populacji USA. Mają one zostać dostarczone do końca lata.
W ostatnich dniach liczba nowych przypadków Covid-19 oscyluje wokół 150 tysięcy. To o ponad 100 tysięcy mniej niż na początku stycznia. Od tego czasu spada też powoli liczba hospitalizacji oraz zgonów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!