USA: krótsza kwarantanna przy narażeniu na Covid w USA

Wiadomości USA

0
919
Koronawirus pandemia update aktualizacja
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rząd Stanów Zjednoczonych złagodził zalecenia dotyczące kwarantanny po kontakcie z osobą chorą na Covid-19. Według nowych wytycznych, po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa okres samoizolacji może zostać skrócony do tygodnia. 

Według dotychczasowych zaleceń, osoba, która miała bliski kontakt z chorym na Covid-19, powinna poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Bliski kontakt definiowano jako przebywanie w odległości do 2 metrów od zarażonego przez łączny czas co najmniej 15 minut. Nowe zalecenia wydane przez rządowe Centrum Kontroli i Prewencji Chorób dopuszczają dziesięciodniową kwarantannę, która może zostać skrócona do 7 dni po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa. W obu przypadkach warunkiem jest brak objawów typowych dla Covid-19. Rządowi eksperci zaznaczyli, że nadal optymalna jest czternastodniowa kwarantanna.  

Przez Stany Zjednoczone przetacza się trzecia fala epidemii koronawirusa. Liczba hospitalizacji dochodzi już do rekordowej liczby 100 tysięcy, szybko rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Władze USA apelują do Amerykanów, by w miarę możliwości zrezygnowali ze świątecznych podróży. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!