Polska: rząd wesprze przedsiębiorców poszkodowanych przez zamknięcie cmentarzy

Wiadomości Polska

0
Polska cmentarze
Fot. Twitter: Kancelaria Premiera RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rząd zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych wskutek zamknięcia cmentarzy. Pierwsza transza ma wynieść 180 milionów złotych. Pomoc zapowiedziano również w przypadku działań samorządów.

Od poniedziałku agencje rolne zaoferują hodowcom kwiatów odkupienie partii towaru. “Trwa ustalanie szczegółów tej propozycji” – zapowiedziała wiceminister rolnictwa i leśnictwa Anna Gembicka: “Od poniedziałku regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa będą oferować możliwość zbycia kwiatów i roślin, których nie sprzedano w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy. Oczywiście decyzje pozostawiamy tutaj producentom i sprzedawcom” – zaznaczyła Anna Gembicka.

W ramach rządowej pomocy wspierane będą samorządy, które również pomogą branży producentów kwiatów czy zniczy. “Między innymi przez odkupienie części towaru” – dodała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk: “Projekt jest powszechny, ogólnopolski. Samorządy, które już ponoszą te straty, które stwierdziły to dziś, będą mogły ubiegać się o rekompensatę. To będzie jedno z narzędzi przewidzianych w tym mechanizmie pomocowym” – podkreśliła wiceminister.

Przedsiębiorcy poszkodowani wskutek zamknięcia poszczególnych branż i wygaszenia produkcji mogą ubiegać się także o inne formy pomocy. Chodzi między innymi o mikropożyczki, tymczasowe zwolnienia z opłacania składek w ZUS czy wypłatę “postojowego” dla swoich pracowników za bieżący miesiąc.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!