Rząd USA: szczepionka możliwa na początku listopada

0
1251
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rząd Stanów Zjednoczonych powiadomił służby ochrony zdrowia 50 stanów o możliwości rozpoczęcia szczepień na koronawirusa już na początku listopada. Władze federalne poinformowały, że w pierwszej kolejności zaszczepieni mieliby zostać pracownicy służby zdrowia i inne grupy podwyższonego ryzyka.

W piśmie skierowanym do władz stanowych rządowe Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wskazało na dwie możliwe szczepionki, które określono „szczepionka A” i „szczepionka B”. Ich specyfikacja dopowiada szczepionkom, które testują obecnie firmy Pfeizer i Moderna. Szczepienia miałyby się odbywać w szpitalach, przychodniach i mobilnych klinikach. Według rządowych wytycznych objęłyby one w pierwszej kolejności pracowników służby zdrowia, funkcjonariuszy policji i innych służb bezpieczeństwa państwa, osoby powyżej 65. roku życia i inne społeczności szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom zaznaczyło, że terminy dystrybucji szczepionki nie zostały jeszcze wyznaczone i że na razie są one niepewne. Władze stanowe proszono jednak, by były przygotowane na rozpoczęcie szczepień 1 listopada. Eksperci zwracają uwagę, że rozpoczęcie szczepień przed zakończeniem trzeciej fazy testów dotyczących potencjalnych skutków ubocznych może podważyć zaufanie opinii publicznej do szczepień, tym bardziej, że miałoby to nastąpić na dwa dni przed wyborami prezydenckimi. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!