Illinois: dziś weszły w życie nowe przepisy

0
Fot. khmoradio.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wraz z początkiem lipca w Illinois wchodzą w życie kolejne nowe przepisy. Ustawy obejmują szereg tematów, z których najważniejsze to wzrost płacy minimalnej, podwyżka podatku od paliwa oraz prawo jazdy dla imigrantów.

Wzrost płacy minimalnej
Pracownicy otrzymujący płacę minimalną w Chicago i powiecie Cook otrzymają podwyżkę od 1 lipca. Pracownicy będą teraz otrzymywać wynagrodzenie podstawowe w wysokości 16,20 USD za godzinę.

Zmiany w prawie dotyczącym płatnego urlopu
Zmiany w chicagowskich przepisach dotyczących “płatnego czasu wolnego” oznaczają, że każdy, kto przepracuje co najmniej 80 godzin w okresie 120 dni, będzie miał teraz zagwarantowane do pięciu dni płatnego urlopu i pięć dni płatnego zwolnienia chorobowego.

Podwyżka podatku od paliwa

Podatek od paliwa wzrósł o dwa centy do 0,47 dolara za galon. To druga najwyższa stawka w kraju. Według Illinois Policy Institute zakup paliwa będzie kosztował kierowców o 184 dolarów więcej rocznie niż w 2019 roku.

Podwyżka podatku od zakładów sportowych

1 lipca wzrósł również podatek od zakładów sportowych. Podatek został przeniesiony z 15% podatku liniowego na stawkę progresywną aż do 35%. Oczekuje się, że podwyżka przyniesie dodatkowe 200 milionów dolarów dochodu stanowego.

Wnioski o prawo jazdy dla nieudokumentowanych imigrantów

Nowe prawo zezwala osobom niebędącym obywatelami na otrzymanie standardowego prawa jazdy z napisem “Obowiązują ograniczenia federalne”. Te rodzaje praw jazdy zastępują obecne tymczasowe prawo jazdy (TVDL), z którego nieudokumentowani imigranci mogą obecnie legalnie korzystać, według sekretarza stanu Illinois.

Zmiany w prawie pracy ws. ochrony dzieci

Nowe prawo ma na celu zapewnienie ochrony dzieciom, których rodzice są obecni w mediach społecznościowych dokumentując również życie swoich pociech. Prawo wymaga, aby rodzice utworzyli fundusz powierniczy dla swojego dziecka, jeśli zarabiają na jego wizerunku.

Bloger na YouTube, Twitterze, TikTok-u lub innej platformie, który pokazuje dziecko w co najmniej 30% swoich treści online, byłby zobowiązany do odłożenia 15% zarobków brutto z treści wideo na fundusz powierniczy, który byłby przechowywany w imieniu dziecka do ukończenia przez nie 18 roku życia.

Prawo pozwala również dziecku zażądać usunięcia wszelkich treści, w których występowało po ukończeniu 18 lat.

Aktorzy dziecięcy są chronieni na mocy ustawy o pracy dzieci. Nowy środek zmienia język prawa, aby teraz obejmował również popularne osoby z mediów społecznościowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!