Chicago: Kontrakt ShotSpotter przedłużony

1
policja, strzelanina
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chicago i firma Shound Thinking (operator system ShotSpotter) podpisały prozumienie o przedłużeniu kontraktu do 22 września 2024. Po tym czasie nastąpi dwumiesięczny okres przejściowy – w domyślne na jakiś nowy system?  ShotSpotter wspomagał pracę policji w Chicago od 2018 roku.

Pastor Donovan Price, który pracuje z rodzinami ofiar strzelanin uważa, że ShotSpotter to bezcenne narzędzie.  „Nie rozumiem jak [władze miasta] mogą rezygnować z jakiegokolwiek narzędzia, które pomaga zwalczać przemoc w naszym mieście. Przez ostatnie kilka dni usiłowałem sobie wyobrazić przyszłośc bez niego i wszystko, co widzę to zagrożenie.”

Price nie zgadza się ze stanowiskiem burmistrza Johnsona co do technologii ShotSpotter oraz jego kampanijna obietnicą o zastąpieniu jej “innymi strategiami walki z przestępczością.”

Jonathan Manes, prawnik w MacArthur Justice Center, mówi, że przeprowadzone badania potwierdzają, że w 90% przypadków po przyjeździe policji na miejsce strzelaniny podane przez ShotSpotter, oficerowie nie znajdują żadnych dowodów na użycie broni.  Dodatkowo znaleziono wiele przypadków, w których nadużycie siły przez policjantów było bezpośrednio związane z raportami ShotSpotter.

Z kolei przedstawiciel SoundThinking mówi, że technologia ShotSpotter uratowała setki osób, szczególnie w wypadkach kiedy nie są w stanie zadzwonić na numer alarmowy 911 po pomoc.

I choć brakuje niezależnych danych potwierdzających każde z tych stanowisk, pastor Price uważa, że technologia może ratować życie lub dać tę szansę służbom do tego powołanym – jak w wypadku 12-letniego Damiena Green, który został postrzelony w głowę w dzielnicy Englewood. Nikt nie zadzwonił na numer 911, nikt nie udzielił mu pomocy i tylko dzięki technologii ShotSpotter policja i służby medyczne pojawiły się na miejscu zdarzenia.

Biuro burmistrza w komunikacie prasowym informuje, że kontrakt został przedłużony do 22 września 2024, ale już teraz odpowiednie służby i grupy społeczne analizują dane i programy, aby wydać odpowiednie rekomendacje a Departament Policji Miasta Chicago już modernizuje swoje operacje, wprowadza nowe szkolenia i rozwija nowe modele reakcji na przestępstwa z użyciem broni, które mają na celu zredukowanie ich ilości i wrost odpowiedzialności.

Jeszcze nie podano publicznie ile Chicago będzie musiało zaplacić za przedłużenie kontraktu – choć biorąc pod uwagę, że przedłużony zostaje na czas trwania Konwencji Partii Demokratycznej w naszym mieście, być może DNC powinno się do niego dołożyć.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Jednym z haseł wyborczych Brandona Johnson była likwidacja systemu ShotSpotter. Uważał że jest nieskuteczny, rasistowski i skierowany głównie przeciw Czarnym Amerykanom. Teraz przedłużnie kontraktu nastąpi do 22 września. Ewentualna likwidacja systemu nastąpi już po konwencji partii “demokratycznej”. Czyli
    ShotSpotter zapewnia jakieś bezpieczeństwo czy nie? Czy antyamerykańskie elity partii demokratycznej, które pojawią sie w Chicago w sierpniu tego roku zaslugują na dodatkową ochronę a normalni mieszkańcy (głównie Czarni Amerykanie) już nie? Tak to mimo woli ujawniła się prawdziwa cecha partii demokratycznej, która w historii (z nielicznymi wyjątkami) była rasistowska i nadal taka jest. Aby to dostrzec nie potrzeba nic wyjątkowego. Wystarczy przeanalizować jak “demokraci” traktują Czarnych Amerykanów. Dwa przykładyP: Plan parenthood zostało założone dla zmniejszenia populacji Czarnych Amerykanów i nadal realizuje swoją “misję”, zniszczenie systemu publicznego szkolnictwa uniemożliwia Czarnym Amerykanom zdobycie właściwego wykształcenia. “Demokraci” nie potrzebują wykształconych i myślących Czarnych Amerykanów, bo wtedy przestaną na nich głosować w zamian za oferowane im “ochłapy szczęścia”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!