Chicago: w sobotę uhonorowano pamięć zastrzelonej funkcjonariuszki CPD A.Preston

0
Fot. WGN TV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W sobotę uhonorowano pamięć o zastrzelonej funkcjonariuszce policji CPD, Areanah Preston, poprzez uroczyste odsłonięcie tabliczki z nazwą ulicy na jej cześć.

Wśród zebranych znajdowali się przywódcy miejscy, w tym burmistrz Brandon Johnson oraz liderzy CPD, wśród których obecny był nominowany na stanowisko nowego komisarza policji Chicago, Larry Snelling – przyłączyli się do rodziny i grupy przyjaciół 24- latki. Nazwę imienia “Officer Aréanah M. Preston Way” nadano fragmentowi ulicy South Blackstone Avenue przy parku Avalon Park. Tabliczkę odsłoniła jej matka. 

Uroczystości odbyły się w miejscu w którym Preston została zastrzelona 6 maja o godzinie 1.45 am, w czasie kiedy ubrana w policyjny mundur wracała do domu z pracy. 6 dni później miała uczestniczyć w ceremonii odebrania przez nią tytułu magistra na kierunku prawa na Loyola University. 

Preston została również uhonorowana w środę podczas wieczornego czuwania przy pomniku poległych na służbie funkcjonariuszy CPD Gold Star Families Memorial, na którym wpisano jej imię.

W związku z morderstwem dwa dni później zatrzymano 4 młodych mężczyzn, którzy znajdują się w areszcie więzienia powiatu Cook. Trzech z nich, których nazwiska zostały podane to Trevell Breeland, lat 19, Joseph Brooks, 19, i Jakwon Buchanan, 18. Wszyscy czterej nie przyznają się do winy.

Burmistrz Brandon Johnson był obecny na pogrzebie funkcjonariuszki w dwa dni po swoim zaprzysiężeniu na urząd burmistrza.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!