Chicago: deweloper A.Friedman otrzyma od firmy Bally’s 20 mln dol. dzięki wynajęciu budynku pod siedzibę kasyna

0
Fot. NBC Chicago

Wpływowy deweloper, działający na obszarze Chicago, Albert Friedman, otrzyma 20 milionów dolarów dzięki czteroletniej umowie najmu z firmą Bally’s. 

Friedman podpisał umowę z Bally’s na wynajem historycznego budynku Medinah Temple pod tymczasową siedzibę kasyna na czas budowy siedziby docelowej. Koszt budowy siedziby docelowej szacuje się na 1.7 miliardów dolarów, a zlokalizowana będzie w byłej fabryce druku Chicago Tribune w River West.

Za czteroletni wynajem Medinah Temple, Bally’s zapłaci Friedmanowi 16.5 milionów dolarów, 330 000 dolarów opłat za zarządzanie oraz pokryje koszty podatku od nieruchomości, które przekraczają 1.1 miliona dolarów rocznie. 

Jeśli Bally’s zdecyduje się przedłużyć lease na dodatkowe dwa lata, Friedman otrzyma kolejne 9.6 milionów dolarów, plus wpływy związane z zarządzaniem oraz pokrycie przez Bally’s kosztów podatków od nieruchomości.  

Bally’s wstępnie wykazywało zainteresowanie budową tymczasowej lokalizacji na terenie nieruchomości Chicago Tribune, blisko tej docelowej, jednak komplikacje związane z planowaną wymianą mostu na ulicy  Chicago Avenue spowodowały przeniesienie projektu do Medinah Temple. Bally’s będzie operować w Medinah przez trzy lata do czasu zakończenia budowy kasyna w River West.

Dochód z tymczasowej siedziby Bally’s ma wynosić miesięcznie od 3.5 do 5 milionów dolarów pod koniec roku, potencjalnie 60 milionów dolarów w skali rocznej w roku 2024. Docelowa lokalizacja w River West, której otwarcia oczekuje się w 2026 roku ma przynosić 200 milionów dolarów dochodu rocznie.   

Friedman znany w Chicago jako “burmistrz River North” był zaangażowany w liczne duże projekty konstrukcyjne w Chicago i wspierał finansowo różne kampanie polityczne w mieście. W przeszłości wynajmował nieruchomości wpływowym postaciom chicagowskiej polityki, w tym trzem burmistrzom Brandonowi Johnsonowi, Lori Lightfoot i Rahm Emanuelowi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!