Chicago: strażak wygrał z miastem w sądzie ws. wielokrotnej odmowy podejścia do egzaminu inżynierskiego

0
Fot. Twitter

Strażak z Chicago, który został pozbawiony możliwości podejścia do egzaminu promocyjnego po powrocie ze służby wojskowej, otrzyma awans i 52 000 dolarów zaległego wynagrodzenia w ramach porozumienia sądowego zawartego w piątek. 

Departament Sprawiedliwości USA oskarżył władze miasta Chicago o naruszenie prawa federalnego, odmawiając rezerwiście U.S. Army, Derrickowi Strongowi, zdania egzaminu inżynierskiego po jego powrocie z dziewięciomiesięcznego przydziału w czerwcu 2017 roku. 

Departament Zasobów Ludzkich miasta, który zarządza egzaminami promującymi, początkowo tłumaczył się twierdząc, że Strong miał możliwość zdania egzaminu inżynierskiego podczas aktywnej służby wojskowej ale nie skorzystał z tej okazji. 

Po powrocie do Chicago Strong wielokrotnie prosił o możliwość zdania egzaminu, którego nie podjął. Dostał szansę ponownie w 2022 roku. Dopiero po tym, jak zdał egzamin z wyróżnieniem, otrzymał awans na inżyniera pożarnictwa. Wtedy również zmieniono politykę personalną, pozwalając rezerwistom na zdawanie “egzaminów promujących” po powrocie ze służby wojskowej. 

W ramach porozumienia miasto zgodziło się dopasować datę awansu Stronga na czerwiec 2018 roku i wypłacić mu 52 000 dolarów zaległego wynagrodzenia. Radny Anthony Napolitano (41. okręg), którego okręg w rejonie Far Northwest Side jest domem wielu strażaków i policjantów, powiedział, że federalny pozew nie powinien być konieczny, aby Strong mógł przystąpić do egzaminu, na który zasługiwał. Napolitano powiedział, że otrzymał również skargi od “kilku setek” strażaków, którzy zostali awansowani kilka miesięcy temu na stopień inżyniera lub porucznika, ale nadal otrzymują wynagrodzenie strażaka. Wielu innych strażaków wciąż czeka na wypłaty za  liczne nadgodziny, które zarobili jeszcze podczas pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!