Chicago: budynek magazynowy w Chinatown zostanie przekształcony na hotelowy kompleks

0
Fot. hoodline.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Budynek magazynowy w dzielnicy Chinatown w Chicago ma zostać przekształcony w czterogwiazdkowy hotel z biurami i punktami handlowymi.

Komisja ds. Zabytków Chicago zaleciła w czwartek zatwierdzenie specjalnej ulgi podatkowej dla byłego magazynu firmy W.M. Hoyt przy ulicy West Cermak Road, przy południowym odgałęzieniu rzeki Chicago.

Deweloper Windfall Group planuje przekształcić magazyn w Pacifica of Chicago – czterogwiazdkowy hotel z biurami, sklepem spożywczym, restauracjami, ośrodkiem medycznym, spa, punktami handlowymi na parterze i publicznym deptakiem nad rzeką.

Windfall oczekuje, że remont będzie kosztować od 40 do 50 milionów dolarów, a specjalna ulga, nazywana Class L i przeznaczona dla zabytkowych nieruchomości, zmniejszy wycenę podatkową nieruchomości przez 12 lat.

Obrońcy zabytków chwalili propozycję Windfall argumentując, że dawny magazyn hurtowo spożywczy, zaprojektowany w stylu Prairie przez firmę Nimmons & Fellows i ukończony w 1909 roku, reprezentuje okres, gdy nieruchomości przemysłowe zawierały artystyczne ornamenty.

Windfall Group z siedzibą w Aurorze, wraz z kilkoma inwestorami, zakupił nieruchomość w 2022 roku. Obecnie negocjują z dużą marką hotelową, która miałaby prowadzić hotel. Windfall chce rozpocząć prace budowlane do 2024 roku, tymczasem propozycja nadal potrzebuje zatwierdzeń od Komisji Planowania Chicago i Rady Miasta. Deweloper będzie także potrzebować dodatkowych zatwierdzeń od komisji ds. Zabytków w związku z planami odnowienia lub wymiany części historycznych detali elewacji wykonanej z kamienia wapiennego i terakoty.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!