Chicago: we wtorek odbyła się prezentacja dot. stanu miejskiej infrastruktury IT

0
Fot. kaseya.com

We wtorek przed Radą Miejską Chicago odbyła się prezentacja dotycząca stanu miejskiej infrastruktury IT. Prezentacji dokonał manager zarządzający firmy Gartner Consulting, Nitesh Dixit. Prezentacja odbyła się w dwa lata po wydaniu raportu Rady Miejskiej Chicago na temat struktury IT miasta i była na niego odpowiedzią. 

Raport sprzed dwóch lat został stworzony pod przewodnictwem Gilberta Villegasa, z okręgu 36., który jest przewodniczącym komitetu miasta ds. rozwoju ekonomicznego i technologicznego.

Zabiegi są częścią planu przebudowy miejskiej infrastruktury IT, który został wstrzymany w czasie pandemii COVID-19 ale spodziewane jest, że zostaną wznowione dzięki nowemu budżetowi burmistrza Brandona Johnsona. W budżecie znajdzie się około 350 milionów dolarów z poprzednich obligacji kapitałowych, które według Villegasa mogą zostać wyznaczone na ten cel.

Konsultant wskazał w swojej prezentacji na listę problemów m.in. na trudność korzystania z miejskich stron internetowych za pomocą smartfonów. Dixit skrytykował obecny model, w którym dane są przesyłane przez pojedynczy źródło, a nie przez wiele punktów dostępu i podał to jako przykład jednego z powodów, dla których przepływ informacji jest niewydajny. 

Dixit zasugerował, że przebudowy wymaga system Departamentu Zarządzania Wodnego, a szczególnie rozwiązanie dotyczące składania dysput związanych z rachunkami za wodę przez mieszkańców Chicago. 

Konsultant zarekomendował również przebudowę miejskiego systemu zarządzania zasobami ludzkimi oraz platform odpowiedzialnych za finanse, zarządzanie budżetem oraz zakupy. 

Zauważył, że większość miejskiego budżetu działu IT – 86 procent – przeznaczonych jest na bieżące operacje pomimo, że 68 procent miejskich systemów IT jest przestarzałych i powinny zostać wymienione.

Ponadto wskazał na niedobory kadrowe personelu IT, tylko 1.1 procent pracowników miejskich to pracownicy wsparcia IT, w innych dużych miastach średnia ta wynosi 3.6 procent. Zauważył również, że około jednej trzeciej obecnych pracowników IT miasta zbliża się do wieku emerytalnego, co stwarza ryzyko, że kiedy przejdą na emerytury zabiorą ze sobą swoją wiedzę na temat systemów IT miasta.

Zwrócił uwagę, że jest to wynikiem wieloletniego braku odpowiedniego zarządzania systemami i departamentem IT. 

Władze Chicago są obecnie w trakcie negocjacji z potencjalnymi dostawcami usług IT, którzy zaimplementują proponowane ulepszenia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!