Chicago: radni rozważają propozycję by policjanci mogli podejmować drugą pracę jako ochroniarze w barach i sklepach monopolowych

0
policj
Fot. WGN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Radni Miejscy rozważają umożliwienie policjantom z Chicago podejmowanie drugiej pracy jako ochroniarze w barach i sklepach monopolowych. 

Propozycja została zgłoszona przez radnego Jasona Ervina z dzielnicy West Side. Ervin argumentował, że bary i sklepy monopolowe mogą przyciągać “negatywne zachowania”, a miasto nie powinno zabraniać tym biznesom zatrudniania ochroniarzy, którzy mogą aresztować osoby, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi wytycznymi, pracownikom Departamentu Policji Chicago (CPD) zabrania się pracy w barach, sklepach monopolowych, a także “uczestniczenia bezpośrednio lub pośrednio w posiadaniu, utrzymaniu lub prowadzeniu baru lub sklepu monopolowego” lub obsługiwania i serwowania alkoholu jako barman lub kelner. Nowa propozycja dotyczy tylko uchylenia zakazu pracy na stanowisku strażnika security w tych lokalach.

Pracownicy Departamentu Policji nie mogą również pracować w zarejestrowanych punktach sprzedaży konopii, przy ich uprawach lub w firmach transportowych; oraz firmach, które mogą narazić na szwank reputację  Departamentu Policji. 

Chociaż dokumenty sugerują, że funkcjonariusze i tak pracowali w barach, biuro spraw wewnętrznych CPD nie ukarało żadnego z nich za naruszenie tych zasad w latach 2010-2017.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!