Chicago: przyszły szef policji odpowiadał na pytania dot. bezpieczeństwa w mieście

0
Fot. WGN TV

Larry Snelling, przyszły komendant Departamentu Policji w Chicago, wziął udział w pierwszym z pięciu forum publicznych, które odbyło się w czwartek w National Museum of Mexican Art w dzielnicy Pilsen. Przyszły szef CPD odpowiadał na pytania zgromadzonych na tematy  dotyczące szerokiego zakresu problemów związanych z bezpieczeństwem publicznym, migrantów ubiegających się o azyl, a przebywających obecnie na komisariatach policji, wskaźniku morderstw w Wietrznym Mieście i odpowiedzialności funkcjonariuszy, oskarżanych o przekroczenie swoich uprawnień służbowych.

Larry Snelling stwierdził, że aby Chicago stało się bezpieczniejszym miastem, niezbędna jest współpraca między mieszkańcami miasta a funkcjonariuszami policji.

„Musimy być w tym partnerami” – powiedział Snelling. „Ci funkcjonariusze muszą być częścią społeczności … i dobrze byłoby, aby ta społeczność ich przyjęła”.

Larry Snelling odniósł się także do podejmowania trudnych i niepopularnych decyzji, które mogą spotkać się z krytyką społeczności lokalnych.

„Wielcy przywódcy nie boją się krytyki. Kiedy wiesz, że podejmiesz właściwą decyzję, nie ma znaczenia, ile krytyki cię spotka. Dopóki będę mógł wrócić do domu, przespać noc i wiedzieć, że podjąłem właściwą decyzję, to taką decyzję podejmę. Nie każdemu to się spodoba. Nie uszczęśliwisz wszystkich ludzi.”

Snelling wezwał także do wnikliwego zbadania czynników, które często prowadzą młodzież z Chicago na ścieżkę przemocy.

„Nasze dzieci stały się ofiarami, i to nie tylko ofiarami przestępstw, ale także ofiarami pozostawiania ich samym sobie. Dopóki nie zintensyfikujemy działań i nie zaczniemy dbać o nasze dzieci w tych społecznościach, staną się one kolejną statystyką”.

Nalegał, aby miasto nie „ignorowało” swoich dzieci.

54-letni Larry Snelling rozpoczął służbę w CPD w 1992 roku. Ponad połowę swojej kariery spędził jako instruktor w akademii policyjnej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!