Chicago: dzieci migrantów otrzymują pomoc w zapisach do szkół

0
CPS
Fot. ABC 7 Chicago

Chicagowska organizacja non-profit i członkowie Związku Nauczycieli Chicago pomagają zarejestrować dzieci migrantów do szkół. 

W poniedziałek na jednym z posterunków policji okręgu 12 w Chicago, wolontariusze z organizacji non-profit o nazwie Todo Para Todos oraz członkowie Związku Nauczycieli Chicago (CTU) pomagali rodzicom migrantów zapisywać ich dzieci i nastolatków do publicznych szkół. 

Uczniowie, którzy przybyli dzisiaj, wczoraj i w tym tygodniu, zostali zarejestrowani do szkoły i otrzymują wszelkie potrzebne im przybory, aby przywitać ich tu w Chicago – powiedziała Kathleen Murphy, wolontariuszka z organizacji Todo Para Todos, co oznacza “Wszystko dla Wszystkich”. 

Wolontariusze wręczali także plecaki wypełnione przyborami szkolnymi. CPS nie podało dokładnej liczby dzieci migrantów zapisanych do szkół, ale przedstawiciel CPS poinformował, że co najmniej 700 uczniów uczących się angielskiego zostało zapisanych w ciągu ostatniego miesiąca, a kolejne 1000 ma być zapisanych w ciągu najbliższych kilku tygodni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!