Publiczne szkoły w Chicago przygotowują się na wysokie temperatury

0
Fot. CBS News

Publiczne szkoły Chicago przygotowują się na niebezpiecznie wysokie temperatury. Niektóre dystrykty przechodzą na zdalne nauczanie, podczas gdy inne ograniczają czas spędzany przez dzieci w salach lekcyjnych i na zajęciach na świeżym powietrzu. 

CPS podejmuje rozmowy ze Związkiem Zawodowym Nauczycieli i kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo w szkołach w obliczu ekstremalnych temperatur. 

Związek Nauczycieli Chicago oświadczył, że kontrakt z 2012 roku  zapewnił klimatyzację we wszystkich salach lekcyjnych i teraz wyraża nadzieję, że uda zadbać się o chłodzenie korytarzy. 

Szkoły polegają głównie na okiennych jednostkach klimatyzacyjnych. Niektórzy rodzice potwierdzili wczoraj ze swoimi szkołami, czy mogli dziś posłać swoje dzieci do szkoły w krótkich spodenkach. 

Niektóre okręgi szkolne wokół Chicago mają dziś skrócone lekcje, niektóre drużyny piłkarskie będą dzisiaj trenować rano zamiast po szkole lub będą ćwiczyć w pomieszczeniach. 

Niektóre okręgi, takie jak Crystal Lake, odwołały zajęcia w szkołach bez klimatyzacji. 

Szkoły w całym obszarze aktywowały swoje plany bezpieczeństwa i starają się uspokoić rodziców, że uczniowie będą bezpieczni w szkole.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!