Chicago: burmistrz odwiedził dziś placówki edukacyjne z okazji nowego roku szkolnego

0
Fot. Twitter: CPS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Johnson odwiedził w poniedziałek rano – w pierwszym dniu roku szkolnego, trzy szkoły oraz zaprzysiągł sześciu nowych członków rady szkolnej. 

Johnson odwiedził szkołę podstawową w Garfield Park, której CPS rozważało zamknięcie ponad dziesięć lat temu. Odwiedził również szkołę podstawową Brighton oraz Kenwood Academy.

Rada Edukacji zatwierdziła nowy kalendarz szkolny, który jest zbliżony do harmonogramów przedmiejskich okręgów szkolnych i lokalnych uczelni. Nowe wyzwania CPS w tym roku szkolnym obejmują pomoc w nauce języka angielskiego dla migrantów oraz udzielanie pomocy im w radzeniu sobie z traumą związaną z podróżą do Stanów Zjednoczonych.

CPS szacuje, że w związku z napływem przybędzie około 3 000 dzieci migrantów, z których wiele nadal przebywa w schroniskach i na komisariatach policji.

Finansowanie edukacji dwujęzycznej zostanie zwiększone o 15 milionów dolarów. Inne wyzwania obejmują pomoc uczniom w nadrobieniu zaległości z nauki wynikających z pandemii oraz negocjacje nowego kontraktu związku nauczycieli, który wygasa w 2024 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!