Chicago: faworytem do zostania nowym szefem policji jest Larry Snelling

0
Snelling
Fot. Facebook: CPD
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Brandon Johnson został wezwany w poniedziałek, aby wybrać szefa kontrterroryzmu, Larry’ego Snellinga, na nowego komisarza policji Chicago. 

Oczekuje się, że Johnson ogłosi nominację w tym tygodniu, po  poniedziałkowych spotkaniach w Ratuszu Miasta z każdym z trzech finalistów: Snellingiem, 54 lat; Angelem Novalezem, 50-letnim szefem Polityki Konstytucyjnej i Reform Departamentu Policji Chicago; oraz szefem policji w Madison, Wisconsin, Shonem Barnsem, 49 lat. 

Snelling, szef biura kontrterroryzmu Departamentu Policji Chicago, jest faworytem od chwili, gdy Komisja Społeczna ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Odpowiedzialności ogłosiła nazwiska trzech finalistów. 

Morale policji Chicago jest obecnie na bardzo niskim poziomie, Johnson jest zdeterminowany, aby je poprawić, a Snelling ma największą szansę odwrócić masowy exodus funkcjonariuszy, który sprawił, że w departamencie policji jest teraz o 1700 policjantów mniej niż cztery lata temu. 

Radny Chris Taliaferro (29. dzielnica), przewodniczący Komitetu ds. Policji i Straży Pożarnej Rady Miasta, wezwał Johnsona, aby mianował Snellinga nowym szefem policji. Snelling odegrał rolę w szkoleniu znacznej większości departamentu policji tylko z powodu swojego stażu w Akademii Szkolenia Policji Chicago. Według radnego, szef kontrterrorystów, ma świetny temperament. Zdaniem Taliaferro jest bardzo spokojny i zrównoważony, i byłby doskonałą osobą do przejęcia dowództwa i poprowadzenia departamentu naprzód. “Gdy masz to – gdy ludzie cię pamiętają i mają tylko dla ciebie szacunek – będą chętni pracować dla ciebie. Departament będzie lśnić pod wodzą Larry’ego”.

Wybór kandydata na stanowisko warte 260,004 dolarów rocznego wynagrodzenia nastąpi kilka miesięcy po rezygnacji Davida Browna, emerytowanego szefa policji Dallas, który nigdy nie zdołał przekonać funkcjonariuszy, że stoi za nimi lub, że rozumie Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!