Smutny bilans Memorial Day Weekend w Chicago

1
Chicago strzelanina przestępczość

11 osób zabitych, 53 postrzelonych – wśród nich jest dwoje 2latków, którzy zostali ranni w czasie zabawy niezabezpieczoną bronią – to bilans strzelanin, do których doszło w długi weekend Memorial Day w Chicago. Takich statystyk Memorial Day miasto nie widziało już dawno.

W wypadkach z użyciem broni zginęły lub ranne zostały osoby w wieku od 2 do 77 lat. Wśród ofiar śmiertelnych znalazła się 69-letnia kobieta, zastrzelona w sobotę w samo południe w dzielnicy Auburn Gresham. Zdarzenie miało miejsce w okolicach 7900 South Ashland Avenue. Strzały do stojącej na chodniku grupy osób padły z przejeżdżającego auta. Ranną w bok kobietę przewieziono do szpitala University of Chicago Medical Center, gdzie stwierdzono jej zgon. W zdarzeniu ranni zostali także trzej mężczyźnie w wieku 26, 34 i 55 lat.

Burmistrz Chicago Brandon Johnson spędził weekend na spotkaniach z mieszkańcami miasta. Przekonywał w nich o swoim pomyśle „holistycznego” podejścia do rozwiązania problemu przestępczości i pracy z organizacjami społecznymi, który zaprezentował w ubiegłym tygodniu.  

 „Ubóstwo nie zniknęło w ciągu weekendu. Musimy zrozumieć, że społeczności były przez lata niedoinwestowane i doznawały traumy, której skutki teraz widzimy” – powiedział burmistrz Johnson.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Najbardziej krwawy “Memorial Day” weekend od 8 lat. To zapewne efekt działalności specjalnej “pokojowej” grupy gubernatora. Jeżeli Mr. B. Johnson chce walczyć z ubóstwem to powinien wyrzuć związki zawodowe ze szkół publicznych i sprawić aby szkoły publiczne zajęły się rzetelnym nauczaniem, a przestały się zajmować antyamerykańską indoktrynacją. Czy to się stanie? Nie sądzę. Związki zawodowe to podstawowi wyborcy BJ. Demokraci potrzebują jak najwięcej ogłupionych i niesamodzielnych wyborców i dlatego ich walka z ubóstwem jest tylko pozorna. Od czasu programu “great society” zainicjowanego przez prezydenta Johnsona zostały zmarnowane miliardy dol. i ubogich przybywa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!