Cook County: Tony Preckwinkle ogłosiła pierwszy Plan Rowerowy w historii

0
Fot. cookcountyil.gov/
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent rady powiatu Cook, Tony Preckwinkle ogłosiła pierwszy Plan Rowerowy powiatu Cook w historii. 

Priorytetem ‘Bike Plan’ jest zwiększenie możliwości poruszania się na rowerze. Stworzenie połączeń pomiędzy istniejącą infrastrukturą tras rowerowych z głównymi punktami podróży w powiecie. Zadbanie o dostępność tras rowerowych dla większości mieszkańców. Utworzenie sieci tras nie obciążających fizycznie rowerzystów. 

Plan rekomenduje dodanie 90 mil wybrukowanych tras, 150 mil ścieżek równoległych do dróg ale od nich oddzielonych i przynajmniej 230 mil tras rowerowych na ulicach.

Po ukończeniu 96 procent mieszkańców powiatu Cook będzie miało dystans krótszy niż jedna mila od infrastruktury rowerowej przeznaczonej dla każdego rowerzysty niezależnie od poziomu umiejętności. 

Plan zakłada konsultacje i wsparcie gmin chcących dodać trasy rowerowe na drogach lokalnych; zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniach, szczególnie w pobliżu dużych dróg głównych.

Wykonanie planu zajmie jednak sporo czasu. Rekomendacje zapowiadają na przykład rozpoczęcie budowy przynajmniej 15 mil tras w 2024 roku wzdłuż dróg należących do powiatu i konsultacje z przynajmniej dwoma sąsiedztwami rocznie w celu wytyczenia ich, autorzy planu przeznaczają ramę czasową 10 lat.  

Plan można przeczytać pod adresem cookcountyil.gov/bikeplan

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!