Chicago musi przywrócić pracowników zwolnionych za odmowę przyjęcia szczepień przeciwko Covid 19

0
Fot. ABC7 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chicago musi przywrócić do pracy miejskich pracowników zwolnionych za odmowę przyjęcia szczepień przeciwko Covid 19 – nakazu zarządzonego przez burmistrz Lori Lightfoot w 2021, obowiązującego wszystkich pracowników miejskich. 

Decyzja sędziego, została wydana w środę i jest odpowiedzią na sprawę wniesioną przez Radę Stosunków Pracy Illinois (Illinois Labor Relations Board), zrzeszającej ponad 20 organizacji unijnych reprezentujących pracowników miejskich. Rada złożyła pozew dotyczący nieuczciwych praktyk pracowniczych po wprowadzeniu przez Lightfoot polisy na jesieni 2021 roku.

Sędzina stanowego prawa administracyjnego Anna Hamburg-Gal uznała, że chociaż miasto miało prawo wprowadzić wymaganie obowiązkowych szczepień, to było zobowiązane negocjować z unią nad efektami tej polisy.   

Efektem wprowadzenia polisy obowiązkowych szczepień było umieszczanie pracowników, którzy nie zaszczepili się lub odmówili poinformowania o statusie szczepiennym, na listę pracowników bez płacy i terminacja zatrudnienia. Sąd uznał, że oba kroki powinny zostać wcześniej poddane negocjacjom z uniami, do czasu osiągnięcia zgody lub impasu. Według sądu, pomimo, iż polisa stanowi, że złamanie zasad dotyczących obowiązkowego szczepienia powinno skutkować procesem dyscyplinarnym, włączając zwolnienie, to miasto powinno wykazać więcej łagodności. Sąd nakazał przywrócić dotkniętych pracowników na stanowiska oraz skompensować utracone wynagrodzenie i benefity, z dodatkiem 7 punktowego oprocentowania. Miasto ma 30 dni, aby poprosić Radę o powtórne rozważenie sprawy.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!