Chicago: miasto osiągnęło porozumienie ws. wysokiego odszkodowania od firmy produkującej e-papierosy

0
211
Fot. ABC7 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Miasto Chicago osiągnęło porozumienie w sprawie o odszkodowanie w wysokości 23,8 miliona dolarów z firmą produkującą e-papierosy Juul Labs. Sprawa dotyczyła naruszenia dwóch kodeksów miejskich: sprzedaży produktów JUUL nieletnim i brak weryfikacji wieku osób kupujących.

Firmy z branży e-papierosów są często krytykowane za wytwarzanie produktów smakowych, które według danych często przyciągają uwagę młodych, a nawet nieletnich palaczy. „W całym kraju ponad 8 na 10 młodych osób w wieku 12-17 lat, używa e-papierosów smakowych” – napisał Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois.

„Najnowsze dane pokazują, że w ciągu ostatnich pięciu lat wapowanie wśród dzieci w wieku szkolnym w Chicago wzrosło o 56 procent” – powiedział Joel Africk, prezes i dyrektor generalny Stowarzyszenia Zdrowia Układu Oddechowego w Chicago.

W 2019 roku Juul przestał sprzedawać wszystkie produkty smakowe z wyjątkiem mentolu i tytoniu. 

Miasto Chicago zakazało sprzedaży aromatyzowanych e-papierosów we wrześniu 2020 roku.

Departament Zdrowia Publicznego w Chicago poinformował, że pieniądze z odszkodowania wykorzysta na programy edukacyjne o szkodliwości palenia e-papierosów i walką z uzależnieniami.

We wrześniu 2022 roku Juul doszedł do porozumienia w procesach z 33 stanami USA, którym zapłacił blisko 440 milionów dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!