Stan Illinois przyznał Chicago 20 mln dolarów na pomoc z napływem imigrantów

0
121
dolary pieniądze
Fot. marca.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stan Illinois przyznał $20 milionów dolarów dla Chicago, do radzenia z napływem imigrantów. Jest to połowa mniej niż chciała otrzymać burmistrz Lightfoot. 

Pod koniec grudnia burmistrz wysłała list do stanowych legislatorów z prośbą o $54 miliony dolarów, na pomoc dla imigrantów. 
Administracja gubernatora J.B. Pritzkera wcześniej wysłała list do miasta mówiący, że stan nie ma funduszy i nie będzie w stanie wspierać próśb Lightfoot od 1. lutego 2023.

Od kiedy pierwszy autobus z migrantami przyjechał do Chicago na Jesieni, w mieście pojawiło się 4000 migrantów z Teksasu. 1400 z innych lokalizacji do końca 2022 roku.   

Pod koniec grudnia, w 11 schroniskach przebywało 1500 osób pod opieką miasta. Domy schronienia zapewniają ubrania, posiłki i inne niezbędne usługi. Ta pomoc kosztowała miasto $7 milionów dolarów w samym grudniu. 

Lightfoot wysłała list o dodatkowe wsparcie po tym, jak władze stanowe ogłosiły zaprzestanie pomocy finansowej z końcem stycznia. 
Administracja Lightfoot proponuje kontrowersyjny plan przystosowania budynku dawnej szkoły w Woodlawn do funkcji tymczasowego schroniska. Nie zgadzają się z tym okoliczni mieszkańcy, zaznaczają, że w sąsiedztwie od dawna brakuje odpowiednich usług miejskich dla mieszkańców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!