Prezydent w Davos: rok po agresji Rosji na Ukrainę NATO zjednoczone jak nigdy wcześniej

0
76
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że rok po agresji Rosji na Ukrainę Sojusz Północnoatlantycki jest zjednoczony jak nigdy wcześniej. W słowie wstępnym do dyskusji “NATO na drodze do szczytu w Wilnie w 2023 roku” na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Andrzej Duda zaznaczył, iż w ubiegłym roku Sojusz przyjął nową koncepcję strategiczną, w której zgodzono się, że najpoważniejszym bezpośrednim zagrożeniem dla NATO jest Federacja Rosyjska.

Prezydent stwierdził, że przed szczytem Sojuszu w Wilnie członkowie Sojuszu powinni się upewnić, czy są dobrze przygotowani, by stawić czoło temu zagrożeniu. “W niemal rok po wybuchu wojny wciąż widzimy nowe wyzwania i nowe potrzeby dla nas, jako państw członkowskich Sojuszu” – dodał.

Dziś w Estonii grupa państw NATO zobowiązała się we wspólnej deklaracji do dalszego udzielania wsparcia Ukrainie i przekazywania jej pomocy wojskowej. Jutro ministrowie obrony kilkudziesięciu państw spotykają się w bazie Ramstein w Niemczech. Zgodnie z oczekiwaniami mają tam zapaść decyzje dotyczące dalszego wsparcia dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Kijów spodziewa się, że Niemcy zgodzą się przekazać mu czołgi Leopard ze swoich zasobów, a także by kraje, które kupiły maszyny od Niemiec, mogły wysłać je na Ukrainę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!