Stanowa Policja dokonała przeszukania w ratuszu Waukegan

0
122
Illinois State Police
Fot. centralillinoisproud.com/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stanowa Policja Illinois uzyskała informacje dotyczące radnego Waukegan Roudella Kirkwooda o potencjalnej kradzieży rządowych funduszy, defraudacji przelewów, wykroczeń służbowych oraz fałszerstwa. 

Reprezentanci Policji stanowej i prawnicy biura powiatu Lake pojawili się w ratuszu Waukegan w czwartek z nakazem przeszukania, w celu znalezienia potencjalnych dowodów  przestępstw.

Opuścili ratusz z dokumentami zawierającymi aplikacje o przyznanie licencji na sprzedaż alkoholu i prowadzenia salonów gier wideo. Zebrali informacje dotyczące licencjonowanych biznesów należących i operowanych przez Kirkwooda. Poszukiwali również informacji o dotacjach covidowych oraz zasad na jakich były przyznawane. Sprawdzali korespondencje pomiędzy Kirkwoodem a miastem. Zabrali ze sobą 21. stron wydruków korespondencji emailowych radnego.

Policjanci szukali również dowodów o dochodach z podatków z alkoholu i gier, posiadanych przez firmy Kirkwooda, miesięcznych podsumowań, zapisów używanych do składania podatkowych zeznań, umów pomiędzy miastem a radnym, dokumenty pokazujące adresy pod jakimi zarejestrowane są przedsięwzięcia. 

Kirkwood został oskarżony przez ławę przysięgłych powiatu Lake o 26 fałszerstw, 2 oszustwa transferowe, 2 wykroczenia służbowe, jedno wyłudzenie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!