Chicago: 16 pracowników zwolnionych z powodu oszustw związanych z funduszami pomocowymi COVID-19

0
322
więzienie dolary pieniądze
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szesnastu pracowników Władz Mieszkaniowych Miasta Chicago zostało zwolnionych, a jeden zwolnił się sam, po wewnętrznym dochodzeniu, które wykazało, że dopuścili się oszustwa, podpisując zafałszowane aplikacje do Programu Ochrony Płac (Paycheck Protection Program – PPP), aby otrzymać fundusze pomocowe związane z pandemią COVID-19, do których nie byli uprawnieni – powiedziała agencja. 

Dochodzenie przez głównego inspektora wykazało, że  pracownicy nie otrzymali wcześniej upoważnienia do posiadania drugiej pracy lub nie ujawnili  dochodu z działalności gospodarczej na ich corocznych finansowych oświadczeniach, aby otrzymać świadczenie z programu PPP.

Inspektor generalny odnalazł pracowników, którzy zatwierdzili sfałszowane aplikacje do Administracji Małych Biznesów – podały władze. W wyniku tego 15 lipca,  16 pracowników zostało zwolnionych, a 17 z nich zrezygnował zanim agencja, go wytropiła. 
Wiadomość ta jest następstwem niedawnego raportu organizacji nadzorującej władze powiatu Cook, która stwierdziła, że czterech pracowników dopuściło się “oszustwa finansowego skierowanego do rządu federalnego” poprzez niesłuszne pobranie około 120,000 dolarów z kredytów Payroll Protection Program, które miały pomóc firmom przetrwać pandemie. Inspektor generalny powiatu Patrick Blanchard zalecił umieszczenie ich na liście “nie zatrudniać ponownie”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!