USA: dwa szpitale z Chicago na liście 20 najlepszych placówek w kraju

0
323
Fot. US News Health
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Northwestern Memorial Hospital i Rush University Medical Center znalazły się ponownie na liście 20 najlepszych szpitali w Stanach Zjednoczonych. Tak wynika z najnowszego dorocznego raportu U.S. News & World Report. Northwestern Memorial Hospital zajął w tym zestawieniu 9 miejsce (awans o jedną pozycję w porównaniu z rokiem ubiegłym), a Rush University Medical Center 20 (spadek o jedno miejsce w porównaniu z 2021 rokiem). 

Najlepszym szpitalem w USA okazała się po raz kolejny Mayo Clinic z Minnesota przed Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles i NYU Longone Hospitals w Nowym Jorku. Pierwszą piątkę uzupełniają Cleveland Clinic oraz ex aequo Johns Hopkins Hospital w Baltimore i UCLA Medical Center w Los Angeles.   

Duże wyróżnienie spotkało po 32 raz z rzędu Shirley Ryan AbilityLab w Chicago, które wybrano najlepszym centrum rehabilitacyjnym w USA.

Northwestern Memorial Hospital i Rush University Medical Center zajęły także dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji najlepszych placówek medycznych w Illinois. Pierwszą piątkę w tej klasyfikacji uzupełniły: University of Chicago Medical Center, NorthShore University HealthSystem i Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn.

US News ocenia szpitale m.in. na podstawie ich wyników w 15 specjalizacjach, takich jak urologia, neurologia i neurochirurgia oraz ortopedia, a także analizując dane z federalnego programu medycznego Medicare.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!