Chicago: plan L.Lightfoot ws. rozwoju obszarów w pobliżu komunikacji miejskiej z pozytywną opinią komisji Rady Miejskiej

0
131
Fot. Chicago Sun-Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Plan burmistrz Chicago Lori Lightfoot, mający na celu przyspieszenie rozwoju budownictwa mieszkaniowego i zatrudnienia w pobliżu komunikacji miejskiej, uzyskał we wtorek pozytywną opinie komisji Rady Miejskiej. Urzędnicy miejscy powiedzieli podczas przesłuchania komisji i poprzedniej konferencji prasowej, że będzie to katalizator do wzrostu gospodarki w całej społeczności w pobliżu CTA i Metra i uczyni ulice bezpieczniejszymi dla pieszych i rowerzystów.

Komisarz ds. mieszkalnictwa Marisa Novara powiedziała, że propozycja ma na celu cofnięcie nierówności wynikających z wcześniejszych inicjatyw, które doprowadziły do tego, że około 90% inwestycji nastawionych na wykorzystanie infrastruktury tranzytu znajduje się w takich rejonach jak North Side, Near Northwest Side, West Loop i centrum. Zmiany obejmują rozszerzenie systemu wsparcia rozwoju domów i firm budowlanych w pobliżu linii autobusowych i kolejowych, a także redukcję miejsc parkingowych. Nowe parkingi budowane przy mieszkaniach mają być ograniczone, a zwiększone mają zostać standardy dla pieszych w obrębie czterech bloków od stacji kolejowych.

Plan Lightfoot ma również na celu skupienie się na gentryfikacji. W rejonach o wysokich kosztach, proponowane projekty na przystępne cenowo mieszkania miałyby prawo do głosowania w komisji zagospodarowania przestrzeni. Nowe budownictwo jednorodzinne byłoby zakazane bez zmiany zagospodarowania przestrzennego, na obszarach przeznaczonych pod budownictwo wielorodzinne w dzielnicach gentryfikacyjnych. Ustawa nie zmienia istniejących procedur zatwierdzania inwestycji, w tym praktyki prerogatywy radne (aldermanic prerogative), która przyznaje członkowi Rady Miejskiej, który reprezentuje ten okręg, nieoficjalny ostateczny głos w sprawie tamtejszych projektów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!