Chicago: radni odrzucili propozycję powrotu do starego progu dozwolonej prędkości powyżej limitu

0
180
Fot. NBC Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jak w każdą środę, także wczoraj obradowała Rada Miasta Chicago. W najbardziej oczekiwanym głosowaniu, radni odrzucili propozycję powrotu do starego progu dozwolonej prędkości powyżej, którego kierowcy będą karani mandatami.

Ponad rok temu burmistrz Lori Lightfoot obniżyła ten próg z 10 do sześciu mil na godzinę, w wyznaczonych strefach  bezpieczeństwa w okolicach placówek edukacyjnych i opieki oraz parków.   

W środę radni zatwierdzili natomiast zaostrzenie kar za wyścigi samochodowe na ulicach miasta oraz pakiet poprawek do przepisów etyki. Wśród zapisów znalazła się podwyżka grzywny do 20 tysięcy dolarów, dla tych którzy łamią zarządzenia etyczne miasta oraz zakaz lobbowania w urzędach miasta przez osoby spoza rady, w tym byłych radnych. Rozszerzono także ograniczenia dotyczące przepisu dotyczącego tzw. konfliktu interesów, o wszelkie działania lub decyzje, które mogą przynieść korzyści urzędnikowi, ich krewnym lub partnerom. Wykonawcy zakontraktowanych prac będą również zobowiązani do zapewnienia szkoleń z etyki i molestowania seksualnego. W pakiecie etyki nie znalazły się natomiast inicjatywy, które wymagały od podwykonawców przestrzegania limitów wpłat na kampanie wyborcze polityków oraz wykluczania z dyskusji i głosowania urzędników w sprawach, w których występuje konflikt interesów.

W środę radni zatwierdzili ponad 11 milionów dolarów odszkodowania w sprawach niewłaściwego postępowania policji, w tym 4,25 miliona dolarów otrzyma rodzina mężczyzny śmiertelnie postrzelonego przez funkcjonariuszy CPD.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!