Chicago – CPS: w ciągu 5 lat prawie 3 mld dolarów pomocy federalnej dla szkół publicznych

2
CPS money school
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kierownictwo chicagowskich szkół publicznych poinformowało, że budżety około 40 procent placówek edukacyjnych w dystrykcie, pozostaną takie same lub zostaną zmniejszone. Informacja zbiega się w czasie z wiadomościami o otrzymaniu rekordowych sum z funduszów federalnych na pomoc w powrocie do normalnych zajęć po pandemii COVID-19.

Szef CPS Pedro Martinez podczas wirtualnej prezentacji budżetu powiedział, że w przeliczeniu na jednego ucznia, średnia pula wydatków będzie wyższa w 80 procent placówkach. 

Spada liczba uczniów zapisywanych do chicagowskich szkół publicznych. W tym roku szkolnym naukę dystrykcie pobiera około 330 tysięcy dzieci i młodzieży, w tym 60 tysięcy w placówkach czarterowych.  

Piątkowa prezentacja założeń budżetu na rok 2022-23, jest pierwszą z serii spotkań informacyjnych. Szczegóły budżetu mają zostać opublikowane w nadchodzących miesiącach. 

Według Troy’a LaRaviere’a, prezesa stowarzyszenia dyrektorów i administratorów szkół (Chicago Principals and Administrators Association), powiedział, że kilka szkół otrzyma o około 50 tysięcy dolarów mniej niż w bieżącym roku, a niektóre nawet 100 tysięcy dolarów mniej.

W ciągu 5 lat CPS ma otrzymać 2,8 miliarda dolarów pomocy federalnej na finansowanie działalności szkół. Pieniądze mają być przeznaczone na zatrudnienie nowych nauczycieli, pielęgniarek, pomocy nauczycielskiej, trenerów i doradców, a także na rozszerzenie programów oświatowych w okresie letnim.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. “Piękna” prezentacja, która nie odpowiada prawdzie. Jak w większości szkół publicznych pieniądze zostaną przeznaczone głównie na antyamerykańską indoktrynacje uczniów. Reszta zostanie zagospodarowane przez związki zawodowe, które są jednym z głównych sponsorów finansowych partii demokratycznej. Większość szkół publicznych w Chicago i w Ameryce już dawno przestała uczyć i wychowywać. Wielu rodziców przekonało się o tym dopiero w trakcie nauczania zdalnego. Wielu reaguje, ale są też tacy, którym jest to obojętne. Rodzice w stanie IL, a zwłaszcza w Chicago i Cook County należą do tych drugich.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!