Chicago: były żołnierz i policjant zdecydował się na wyjazd na Ukrainę i pomoc walczącym

0
966
Fot. screenshot video WGN TV
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były żołnierz armii amerykańskiej i były chicagowski policjant Harrison Jozefowicz zdecydował się na wyjazd do Ukrainy i pomoc walczącym o obronę niepodległości mieszkańcom tego kraju. Krótki reportaż o przeżyciach byłego żołnierza wyemitowała chicagowska stacja telewizyjna WGN News. 

– „To bardzo surrealistyczne, kiedy to widzisz. Właśnie mieliśmy dzień treningu z legionem gruzińskim. To wolontariusze, tak jak my.” – powiedział Józefowicz.  

Harrison Jozefowicz przez 3 lata służył w armii amerykańskiej i 3 lata w chicagowskiej policji. Pracę porzucił, gdy tylko pojawiły się informacje o inwazji Rosji na Ukrainę. Natychmiast zgłosił się na ochotnika do grupy Task Force Yankee: Ukraine. 

„To nie powinno się przydarzyć nikomu i wiem, że jest tu ze mną wiele osób, które myślą i czują podobnie” – powiedział Józefowicz. „Ta wojna trwa dopiero od dwóch tygodni, odkąd Rosja oficjalnie wkroczyła na Ukrainę i jest to po prostu fenomenalne widzieć wszystkich tych ludzi, którz są razem i wiedzą co trzeba zrobić”.  

Harrison Jozefowicz odpowiada obecnie za szkolenie cywilów i udziela wsparcia ochotnikom w zachodniej części Ukrainy. 

„Ci ludzie są niesamowici. Nie widzimy ludzi, którzy uciekaliby ze swoich domów. Ci ludzie są tutaj i bronią swoich miast, środków do życia, firm i rodzin. To po prostu sprawia, że chcesz pomagać jeszcze bardziej” – dodał Jozefowicz.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!