Chicago – Lori Lightfoot: pełne otwarcie miasta 11 czerwca

0
765
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot zapowiedziała, że pełne otwarcie miasta po pandemii będzie miało miejsce 11 czerwca. Jest to termin zgodny z planowaną datą przejścia do fazy 5 otwierania gospodarki Illinois, ogłoszoną w tym miesiącu przez władze naszego stanu.

Początkowo przedstawiciele chicagowskiego departamentu zdrowia zapowiedzieli, że Wietrzne Miasto wróci do pełnego funkcjonowania nie wcześniej niż 4 lipca. Jednak jak poinformowała Lori Lightfoot, wskaźniki epidemiczne w mieście są najniższe od początku wybuchu pandemii koronawirusa i w związku z tym termin otwarcia Chicago przesunięto o przeszło miesiąc. Dzienna średnia zachorowalność na COVID-19 od siedmiu dni wynosi 135 nowych przypadków, a pozytywnych testów zaledwie 2 procent. W pełni zaszczepionych jest 41 procent mieszkańców Chicago. 

Przejście do pełnego otwarcia miasta oznacza, że biznesy nie będą miały do czynienia z ograniczeniami przepustowości i innymi restrykcjami, chociaż maski na twarz będą nadal wymagane w transporcie publicznym, na lotniskach, w szkołach i szpitalach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!