Chicago: zalecenia dla otwartych lokali na Dzień Św. Patryka

0
883
Chicago
Fot. Choose Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komisarz ds. kontroli sprzedaży napojów alkoholowych, Shannon Trotter, wysłała listy do właścicieli restauracji i barów, przypominając im o ograniczeniach ilości klientów w lokalach. Chodzi o to, aby zapobiec gromadzeniu się tłumów ludzi w Dniu Świętego Patryka. 

W zeszłym roku pandemia koronawirusa zmusiła mieszkańców Chicago do świętowania 17 marca bez tradycyjnych hucznych parad w downtown i South Side Irish a także barwienia na zielono rzeki. To jednak nie powstrzymało ludzi przed gromadzeniem się w barach i restauracjach. 

W tym roku Shannon Trotter chcąc tego uniknąć, przypomina w listach do tysięcy posiadaczy koncesji na alkohol o obowiązujących przepisach, mimo że parady ponownie zostały odwołane. Podkreśla w nich, że limit pojemności wewnątrz lokalu wynosi 50% lub 50 osób na pomieszczenie, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. Stoły muszą być oddalone od siebie o 6 stóp, przy każdym stole nie może znajdować się więcej niż sześć osób. Podczas jedzenia i picia klienci muszą siedzieć. Należy nosić maski, z wyjątkiem czasu, kiedy spożywamy posiłek. Zaleca też, aby alkohol sprzedawać w plastikowych kubkach zamiast puszek i butelek.

„Taniec i inne zgromadzenia są niedozwolone. Zdecydowanie zachęca się do korzystania z systemu rezerwacji, aby unikać kolejek lub zgromadzeń ludzi na zewnątrz. Jeśli na zewnątrz utworzy się kolejka, personel jest odpowiedzialny za to, aby osoby w niej ustawione zachowywały dystans społeczny i nosiły maski”- czytamy w liście.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!